NEXT LIVE SESSION 01 DEC 1.00 pm EST | 06.00 pm UK | 1000 post meridiem UAE
COVID 19 Omicron et Tourism 

participate  in Zoom clige hic

Imperium News Health News News USA News

Novum periculum CDC fama in tertio Shot COVID

Launched nationalis de CDC a virales genomics Consortium
CDC launched a Consortium

Tertium sagittarium. Quae sunt effectus valetudinis publicae praxis?
Secundum hanc relationem CDC hodie implicationes in valetudine publica o v-tuta nulla exemplaria motus contrarios inopinatos invenerunt post additam dosem COVID-19 vaccini.
CDC obligavit eam ad salutem vaccinam monitorem perget, additis pro additis CVID-19 dosibus.

Procer Friendly, & PDF Email
  • CDC Study on Safety Cras of an Additional Dose of COVID-19 Vaccine
  • Quod iam notum est de th*e cursus iecit?
  • Inter 306 Pfizer-BioNTech participes iudicii clinici, motus adversae post dosis 3 similes fuerunt illis post dosi 2 .

Quid hac fama additur? numerus offa in III hodie a CDC dimisit?

Mense Augusto 12-Septembris 19, inter 2021 registrants tuta v qui percontationes sanitatis in Bononia compleverunt post omnes 12,591 cyathos mRNA COVID-3 vaccini, 19% et 79.4% rettulerunt motus locales vel systemicos, respective, post dosis tertia; 74.1% et 77.6% retulerunt motus locales vel systemicos post alterum dosis, respective.

Quod autem ad effectus pro usu publicae salutis?

Renuntiationes voluntariae ad v-tutum nullas invenerunt inopinatos rationes reactiones adversae post additam dosem COVID-19 vaccini. CDC perget ad salutem vaccinam monitorem, additis dosibus COVID-19 additis.

Die 12 Augusti 2021, cibus et medicamentum Administrationis (FDA) emendavit Auctoritates subitis Usus (EUAs) pro Pfizer-BioNTech et Moderna COVID-19 vaccina auctorizare administrationem additi dosis, peracta seriei primariae vaccinationis ad personas eligibiles. moderari gravibus immunocompromising conditionibus (1,2). Pfizer-BioNTech vaccini ≥22 mensibus, postquam peracta serie primaria inter homines annos aetatis ≥2021, in magno periculo gravium COVID-6, vel cuius expositio occupationalis vel institutionalis eos ponit. magno periculo COVID-XIX (1). Proventus ex periodo 3 clinico iudicio facto a Pfizer-BioNTech quae 306 annorum annorum 18-55 annorum comprehenditur ostendit reactiones adversas post acceptionem tertii dosis administrari post 5-8 menses post complementum seriei 2-dosi primariae mRNA vaccinationis similes fuisse eae relata post recepcionem dosis 2; hae motus adversae inclusae mites ad injectionem situs et motus systemicos moderantur (3). CDC evolvit v-tutum, voluntarium, smartphone-substructio salutis custodiae systematis, ut informationes de reactiones adversas post COVID-19 vaccinationem praebeat.

Coincidit cum licentia additae dosis pro personis cum conditionibus immunocompromising, suggestum v tutum renovatum est ut registrants inire informationes de dosibus COVID-19 vaccini acceptis. Mense Augusto 12-Septembris 19, summa registrantium incolumem 2021 v nuntiavit acceptionem additi dosis COVID-22,191 vaccini. Maxime (19%) retulit seriem primariam 97.6-dosis mRNA vaccinationis quam tertia dosis eiusdem vaccini consecuta est. Inter eos qui percontationes sanitatis percontationes pro omnibus dosibus (2; 3%) confecerunt, 12,591% et 58.1% retulerunt motus locales vel systemicos, respective, post dosis 79.4, collatis cum 74.1% et 3% qui locales vel systemicos rettulerunt. motus respective, post dosis 77.6. Inventiones initiales nullas inopinatas rationes reactiones adversas indicant post additam dosem COVID-76.5 vaccini; pleraque adversa profectae mites aut moderatae fuerunt. CDC perget ad salutem monitor vaccinae, incluso salute additae doses COVID-2 vaccini, et praebebit notitias ad commendationes vaccinas dirigendas et ad publicam valetudinem tuendam.

V-tutum est voluntarium, Mauris quis US salus annotata ratio; vaccinated personas eligibiles ad authenticum seu licentiatum vaccinum productum subcriptio in v-tuto potest. Tabularium v ​​tutum exsistentium registrantium permittit ut nuntiaret acceptionem dosis COVID-19 vaccini et novorum registrantium ad informationem de omnibus dosibus COVID-19 vaccini acceptis. Contemplationes sanitatis V-tutae mittuntur inter dies 0-7 post singulas doses vaccini et quaestiones includunt de injectione situs localis et de reactionibus systemicis et de impactibus sanitatis.* Contemplationes mittuntur pro dosi recentissimo ingressi. Staff sodales e Vaccine Adversa Event Relatione System (VAERS) registrants contactum qui indicant operam medicinae quaesitam vaccinationem et fovere vel faciliorem peractam relationis VAERS, si indicatae.§

Inter registrants v-tutum qui rettulerunt acceptionem dosis vaccini COVID-19 Aug. 12-Septembris 19, datae demographicae, motus locales et systemicas, et impactiones sanitatis per dies 2021-0 relatas per exemplum vaccinationis descripti sunt (i.e. opificem vaccinum pro quolibet dosi receptum). Personae qui nuntiaverunt primam seriem a diversis fabricatoribus vel fabrica in Civitatibus Foederatis ignota vel pervulgata accepisse, vel 7 cyathis vaccini post acceptum a Janssen (Johnson & Johnson) unius-dosi vaccini (2) ab analysi exclusi sunt. de adversa reactiones post recepcionem accessionis dose.

Tempus a complemento seriei vaccinationis primariae ad receptam dosis additae per exemplar vaccinationis descriptum est. Res adversae profile post doses 2 et 3 comparatae sunt pro registrants qui mRNA vaccinum ab eodem fabrica pro omnibus dosibus 3 acceperunt. SAS programmata (versio 9.4; SAS Instituti) omnes analyses ducere solebat. Hae custodiae operationes a CDC recognitae sunt et administratae congruentes cum iure foederali et consilio CDC congruentes.

Mense Augusto 12-Septembris 19, summa registrants incolumem 2021 v retulerunt acceptionem additi dosis COVID-22,191 vaccini post primam seriem peractam (mensam 1). Inter haec, 14,048 (63.3%) feminae erant, et circiter 30% singulae erant seniores 18-49, 50-64, 65-74 anni.

Plerique registrants (21,662; 97.6%) rettulerunt se tertiam dosin ab eodem fabrica accepisse cum serie prima mRNA vaccina, inclusa 98.6% de recipientibus modernis et 98.2% de recipientibus Pfizer-BioNTech. Pauci registrants (341; 1.5%) nuntiaverunt seriem primariam mRNA vaccini quam addita dosis mRNA vaccini ex alia fabrica, dosis Ianssenii vaccini post receptam seriei mRNA vaccinationis primariae (10, 0.05%), vel additam. dosis COVID-19 vaccini ex quavis fabrica post Janssen vaccinum (178; 0.8%).

Inter registrants 22,191 v-salvum, intervallum medianum a complemento seriei COVID-19 vaccinationis primariae ad receptam dosis additae facta est 182 dierum (range interquartile [IQR] = 160-202 dies) (mensam 2). Inter eos qui 2 doses Ianssenii vaccini acceperunt, mediana intervalla inter doses brevior erat (84 dies; IQR = 16-136 dies).

Loci (16,615; 74.9%) et systemici (15,503; 69.9%) frequenter motus nuntiaverunt in hebdomada post additam dosem COVID-19 vaccini, vulgo postridie vaccinationem. Saepe nuntiaverunt motus iniectio situs doloris (15,761; 71.0%), lassitudo (12,429; 56.0%), et capitis (9,636; 43.4%).

Inter 22,191 additis dosis recipientibus, summa 7,067 (31.8%) nuntiavit impacta sanitatis, et circiter 28.3% (6,287) rettulerunt se non potuisse cotidianas actiones exercere normales, plerumque postridie vaccinationem. Cura medicinalis quaesita est a 401 (1.8%) registrantium et tredecim (0.1%) nosocomium erant. Causae recipiendae vel hospitalizationis medici in v-tuto percontatione non identificantur; registrant autem, qui indicant operam medicinae quaesitam vaccinationem, a VAERS virgam contingi et ad famam VAERS perficiendam hortati sunt.

Inter registrants 21,658 v-tutum, qui eandem mRNA vaccina pro omnibus cyathis 3, 12,591 (58.1%) complevit, saltem una salus percontatio in diebus 0-7, post omnes doses 3; 79.4% et 74.1% retulerunt motus locales vel systemicos, respective, post dosis 3, collatis cum 77.6% et 76.5%, qui retulerunt motus locales vel systemicos, respective, post dosis 2. Inter registrants qui 3 doses modernae (6,283), locales receperunt. motus saepius post dosis 3 quam dosis 2 (5,323; 84.7% et 5,249; 83.5% retulerunt; p-value = 0.03) (Figura). Recognitiones systemicae minus saepe post dosis 3 quam dosis 2 (4,963; 79.0% et 5,105 nuntiatae sunt; 81.3%, p-pretii <0.001).

Inter registrants qui 3 doses Pfizer-BioNTech (6,308) recipiunt, motus locales crebrius post dosis 3 quam dosis 2 (4,674; 74.1% et 4,523, 71.7%, p-value <0.001) relata sunt. Renuntiationes systemicae minus saepe post dosis 3 quam dosis 2 (4,363; 69.2% et 4,524; 71.7% p-pretii <0.001) nuntiaverunt. Inter eos qui dolorem retulerunt post dosem 3 variantis vaccini, maxime motus sunt mites (4,909; 51.4%) vel moderati (4,000; 41.9%); Dolor gravis (definitur dolor qui cotidianas actiones difficiles vel impossibilis facit) relatum est ab 637 (6.7%).

Discussion

Sicut ante diem septimum Septembris 19, circiter 2021 miliones personarum in Civitatibus Foederatis Americae, additas doses vaccini-COVID-2.21 acceperant.†† peracta serie prima. Ab Augusto 12-Septembris 19 nulla inopinata reactiones adversae exemplaria observata sunt inter registrants v-tutum 2021 qui addito dosem COVID-22,191 vaccini acceperunt. Plurimi nuntiaverunt reactiones locales et systemicos mites esse ad moderandum, transitum, et frequentius postridie vaccinationem retulerunt. Plerique registrants, qui dose additamentum acceperunt, seriem mRNA vaccinationis primariam retulerunt, quam tertiam dosis ab eodem opifice consecutus est.

Pfizer-BioNTech iudicium clinicum, quod CCCVI annos aetatis XVIII-LV annorum comprehendit, ostendit reactiones post dosis 306 comparatas esse iis quae post dosis 18 relatae sunt (3). Nihilominus, haec analysis de notitia v-tuta inventa est reactiones locales paulo magis communes et systemicas motus minus communes post dosem 3 of Pfizer-BioNTech.

Exempla reactiones adversae observatae post dosis 3 modernae vaccini vel Pfizer-BioNTech consentanea sunt cum reactionibus antea descriptis post acceptionem dosis 2

Numerus registrum qui indicavit se accepisse 2 doses Ianssenii vaccini vel eorum additam dosi e fabrica diversam ab illa seriei primariae suae parvam fuisse, limitando conclusiones aliquas.

Data in salutem vel efficaciam vaccinationis cum covid-19 vaccino productis e diversis fabricantibus circumscriptis; Committee Advisorium de Exercitia Immunizationis (ACIP) commendat personas condiciones mediocriter ad graviter immunes condiciones recipiendi tertiam dosem mRNA COVID-19 vaccini ab eodem fabrica ac eorum serie prima.

CDC commendationes pro addito dosi non includunt nunc homines qui Ianssen vaccinum acceperunt.

Per tempus hoc studio obtectum, commendationes ACIP pro addito dosi COVID-19 vaccini limitatae sunt personis modice ad condiciones immunocompromissionis graviter acceptas.

2 bibitur variant vaccini.

Studium inter aegros hemodialysis immunocompromissos delatum nuntiavit motus locales et systemicas post dosis 3 vaccini Pfizer-BioNTech similes illis post dosi 2 fuisse.. Recentes relationes contagionum in personis vaccinated et augentur in praevalentia contagionis cum B.1.617.2 (Delta) variantes SARS-CoV-2, virus COVID-19 causans, inter personas vaccinatas nonnullas personas ad quaerendum suasisse potuisse. an additional dose extra suasiones. Intervallum medianum a complemento seriei primariae ad recipiendam dosis accessionis erat circiter 6 menses; propterea, personae prioritatae in prolatione vaccinorum-covidorum-19, inclusa cura sanitatis operariorum et adultorum seniorum, dose additam recipere poterant.

Inventiones in hac relatione quattuor saltem limitationes subiciuntur. Primum, numerus in v-tutus est voluntarius et verisimile non repraesentativum incolarum US vaccinated; plures participantium se albos et non-Hispanicos nominarunt. Secundo, hoc studiorum tempore, additae commendationes dosis limitatae sunt personis condicionibus immunocompromissionis quae primam seriem variantis COVID-19 vaccinationis compleverunt; tamen, v-tutus notitias de statu immune non includit.

Adiectis dosis recipientibus personas cum condicionibus immunocompromising verisimile includunt. Tertio, relatio causalis inter vaccinum et amet eventum grave adversi relatum post vaccinationem, uti notitia v-tuta stabiliri non potest. Denique notitiae insufficientes praesto fuerunt ut exemplaria reactiones adversae post recepcionem accessionis dosis e fabrica diversam a serie primario vel Janssen vaccine diversam haberent.

Additamentum dosis mRNA COVID-19 vaccini commendatur pro personis modice ad condiciones immunocommissas graviter (5).

CDC commendavit additam dosem Pfizer-BioNTech vaccini ≥6 mensibus post complementum seriei primariae vaccinae inter personas ≥65 annos aetatis, habitant in longa-term cura occasus, et homines aetatis 50-64 annorum cum condicionibus medicae subiectae; homines etatis 18-49 annis cum subiectae medical conditiones et homines aetatis 18-64 annorum, ad augendum periculum pro CVID-19 expositione et transmissione ob occupationes vel institutionales occasum, possunt recipere dosis innixa in singulis beneficiis et periculis eorum.

Initiales analyses salutis datae ex >22,000 registrants v-salvi ostendit, motus locales leviter auctos esse et systemicas reactiones paulo post dosis 3 de mRNA minui quam post dosis 2 .

Non inopinata exemplaria motus contrarios innotuerunt; ea relata sunt mites ad moderandum et caducum. CDC perget ad salutem monitori additorum dosinum COVID-19 vaccinum. Additae notitiae in reactiones adversas coniunctas cum variis vaccinis combinationibus ac temporis post complementum seriei primariae magni momenti erit ad publicas sanitatis commendationes regendas.

HABITUSModerna, % (n = 10,601)Pfizer-BioNTech, % (n = 11,412)Janssen, %†, § (n = 178)summa
(N = 22,191)
Dose 3 Moderna
(n = 10,453; 98.6%)
Dose 3 Pfizer-BioNTech
(n = 144; 1.4%)
Dose 3 Janssen
(n = 4; 0.04%)
Dose 3 Pfizer-BioNTech
(n = 11,209; 98.2%)
Dose 3 Moderna
(n = 197; 1.7%)
Dose 3 Janssen
(n = 6; 0.1%)
Dose 2 Janssen
(n = 48; 27.0%)
Dose 2 Moderna
(n = 64; 36.0%)
Dose 2 Pfizer-BioNTech
(n = 66; 37.1%)
Sex
Male63.863.950.063.063.533.339.657.859.163.3
Male35.134.050.036.136.066.760.442.240.935.7
Unknown1.02.100.90.500001.0
Age coetus, yrs
0 17,0.00.70.00.60.00.00.00.00.00.3
18 49,25.736.125.031.542.650.054.260.957.629.1
50 64,28.427.150.031.129.90.033.334.330.329.8
65 74,33.927.10.027.821.350.010.44.79.130.5
75 84,10.99.025.08.35.60.02.10.03.09.5
≥851.10.00.00.70.50.00.00.00.00.9
Ethnicity
Hispanic / Latino8.015.308.25.6025.06.310.68.2
Non-Hispanic/Latino87.781.910087.690.910054.289.189.487.6
Unknown4.32.804.23.6020.84.704.2
genus
AI/AN0.50.700.50.502.1000.5
Asian4.95.606.17.102.114.113.65.6
Nigrum5.63.506.21.516.76.36.39.15.9
NHPI0.2000.30.504.2000.3
Album82.682.610080.485.866.756.371.969.781.4
Multiracial1.92.101.81.516.74.24.73.01.9
other2.14.202.10.506.31.63.02.1
Unknown2.31.402.52.5018.81.61.52.4

Abbreviations: AI/AN = American Indian/Alaska Nativum; NHPI = Accuratissima Totius Hawaiian vel alius Insulanus Pacificus.
* Recipis registrantium qui perfecerunt saltem unum v-tutum sanitatis percontationes in aliquet in diebus 0-7 post vaccinationem.
 Series prima vaccinationis.
§ Personas includit, quae prima Janssen dosis unius et 1 dosis vaccini additi e fabrica recensiti acceperunt.

reactionemModerna, % (n = 10,477)Pfizer-BioNTech, % (n = 11,284)Janssen, %†, § (n = 174)summa
(N = 22,191)
Dose 3 Moderna
(n = 10,453; 98.6%)
Dose 3 Pfizer-BioNTech
(n = 144; 1.4%)
Dose 3 Janssen
(n = 4; 0.04%)
Dose 3 Pfizer-BioNTech
(n = 11,209; 98.2%)
Dose 3 Moderna
(n = 197; 1.7%)
Dose 3 Janssen
(n = 6; 0.1%)
Dose 2 Janssen
(n = 48; 27.0%)
Dose 2 Moderna
(n = 64; 36.0%)
Dose 2 Pfizer-BioNTech
(n = 66; 37.1%)
Dies ab serie prima, mediana (IQR)182 (164, 198)183 (161, 204)173 (141, 182)183 (157, 209)186 (161, 217)123 (113, 182)84 (16, 136)156 (140, 164)150 (136, 167)182 (160, 202)
Si iniectio situs reactionem80.964.675.069.481.783.325.070.380.374.9
Pruriginem20.011.808.410.216.710.46.37.613.9
Phau:75.960.475.066.680.283.320.868.874.271.0
rubor25.28.309.820.816.76.37.812.117.1
tumor33.617.4016.830.516.76.312.518.224.8
Omnis systemica reactionem75.259.750.065.176.110031.368.863.669.9
Dolor abdominis8.43.506.48.116.74.23.16.17.3
myalgia49.829.2036.349.250.020.845.333.342.7
quem tradar31.38.350.017.533.550.08.323.410.624.1
fluxus9.97.609.09.616.78.36.39.19.4
lassitudine61.844.4051.060.983.314.648.450.056.0
Febris36.420.150.022.237.150.06.337.512.129.0
capitis49.031.1038.449.783.318.835.940.943.4
Iuncturam dolor33.018.8023.031.033.316.720.319.727.7
nauseam18.810.425.013.621.333.38.39.418.216.1
temerarius2.30.701.92.504.21.61.52.1
vomitus2.22.125.01.42.002.1001.7
Aliqua valetudo impulsum39.219.4025.239.133.316.728.124.231.8
'Non potest praestare cotidie normalis activities35.218.1022.133.033.310.425.015.228.3
'Non opus aut scolas frequentet13.74.909.021.316.710.46.313.611.3
Opus medicinae cura2.11.401.53.006.3001.8
Telehealth0.90.700.71.002.1000.8
Clinic0.70.700.60.504.2000.6
Subitis visita0.2000.2004.2000.2
hospitalization0.05000.1000000.1
FIGURAAdversae motus et motus sanitatis nuntiantur ab iis qui 3 gustatu* modernae (N = 6,283) vel Pfizer-BioNTech (N=6,308) retulerunt (N = 19) vaccinum-XIX vaccinum, et perfecerunt saltem unum v-salum-tutum in circumspectis diebus 0- 7 post singulas dosis, per numerum dosis - United States, August 12-Septembris, anno 19 .
Figura est charta vectis ostendens reactiones adversas et impactiones sanitatis relatas ab iis qui 3 doses modernae (N = 6,283) vel Pfizer-BioNTech (N=6,308) vel Pfizer-BioNTech (N = 19) coviderunt, 0 vaccinum compleverunt et unum saltem alterum in sanitate tuta -in-reprehenderunt. percontatio in diebus 7-12 post singulas dosis, numero dosis, in Civitatibus Foederatis Americae Septembri XII-Septembris, anno MMXXI.
Procer Friendly, & PDF Email

About the author

T Juergen Steinmetz

Juergen etiam hodie a Thoma Steinmetz laboraverunt in peregrinatione industria et voluptuaria similesve quia erat a teenager in Germania (MCMLXXVII).
Qui condita est eTurboNews In MCMXCIX sicut prius online Newsletter ad global peregrinatione voluptuaria similesve industria.

Leave a comment