Airlines Airport Aviation News Europaeae praevaricationem Fractio Internationalis News News fractionis Travel Business Travel News Populus iamque venerat author voluptuaria similesve Transportation Status News Travel Sed Trending

Global aere peregrinatione postulant modice in Septembri resilit

Iter globalis aeris modice mense Septembri resilit.
Willie Walsh, director generalis IATA. 
Written by Thomas Johnson

Recens US consilium mutare iter a XXXIII mercatis recludere ad plene vaccinated peregrinos a die VIII mensis Novembris grata est, si diu decuit, progressio. Cum recentibus re-apertionibus in aliis mercatis clavis ut Australia, Argentina, Thailandia et Singapore, hoc boost dare debet ad magnam scalam restitutionem libertatis peregrinandi.

Procer Friendly, & PDF Email
  • Totalis postulatio aeris itinerationis mense Septembri 2021 (mensus in vectigalibus chiliometrorum aut RPKs vectoris) descendit 53.4% ad Septembrem 2019. Hoc upticulum ab Augusto notatum est, cum exactio 56.0% infra August 2019 gradus erat.
  • Mercatus domestica deorsum 24.3% ad Septembrem 2019 comparatus, notabilis emendatio ab Augusto 2021, cum commercium 32.6% versus ante biennium descendit. Omnia mercatus emendationem demonstraverunt exceptis Iaponia et Russia, quamvis haec in solido incremento territorii 2019 comparata manserint. 
  • Internationalis vector postulatio mense Septembri fuit 69.2% infra Septembris 2019, fractus gravior quam 68.7% declinatio in Augusto scripta. 

quod Internationalis Aer Transport Consociationis (IATA) Mediocris renuntiatus repercussus in peregrinatione aerea mense Septembri 2021 comparata cum perficiendis Augusti. Hic eiectus est per recuperationem in mercatis domesticis, in particulari Sinis, ubi aliquae refrenationes peregrinationis sublatae sunt sequentes seditiones in mense Augusto die CVID-19. Internationalis postulatio, interim, paulum lapsus priori mense comparatur. 

Quia comparationes inter 2021 et 2020 eventus menstruas ab extraordinario impulsu COVID-19 detorquentur, nisi aliter notentur omnes comparationes ad Septembrem MMXIX, quae exemplar exigentiae normali secutae sunt.

  • Totalis postulatio aeris itinerationis mense Septembri 2021 (mensus in vectigalibus chiliometrorum aut RPKs vectoris) descendit 53.4% ad Septembrem 2019. Hoc upticulum ab Augusto notatum est, cum exactio 56.0% infra August 2019 gradus erat.  
  • Mercatus domestica deorsum 24.3% ad Septembrem 2019 comparatus, notabilis emendatio ab Augusto 2021, cum commercium 32.6% versus ante biennium descendit. Omnia mercatus emendationem demonstraverunt exceptis Iaponia et Russia, quamvis haec in solido incremento territorii 2019 comparata manserint.
  • Internationalis vector postulatio mense Septembri fuit 69.2% infra Septembris 2019, fractus gravior quam 68.7% declinatio in Augusto scripta. 

"Septembris exsecutio evolutionis positivus est, sed recuperatio in commercio internationali stat inter continuas clausuras et mandata quarantina. Recens US consilium mutare ut peregrinationem a 33 mercatis recluderet pro plene vaccinatis alienigenis a die 8 mensis Novembris grata est, si diu decuit, evolutionis. Cum recentibus re-apertionibus in aliis mercatis clavis ut Australia, Argentina, Thailandia et Singapore, hoc boost dare debet ad magnam scalam restitutionem libertatis peregrinandi", dixit. Willie Walsh, in Director Generalis IATA

Internationalis VIATOR NUNDINALIS

  • Europa universalis eorum qui onera portabant, Septembris negotiatio internationalis declinavit 56.9% versus Septembris 2019, punctum 1 cento tenus comparatum ad 55.9% decrementum Augusti versus eiusdem mensis in MMXIX. Facultas omissa 2019% et onus factor incidit 46.3 cento puncta ad 17.2%.
  • Asia-Pacific airlines Negotiatio internationalis eorum September 93.2% ad Septembrem 2019 collata, paene immutata ex 93.4% gutta descripserunt mense Augusto 2021 versus August 2019, sicut regio fines imperii mensuras arctissimos habere pergit. Facultas omissa 85.2% et factor oneris demissus 42.3 cento puncta ad 36.2%, facile infima inter regiones.
  • Medio Orientis airlines guttam postulationis habuit in mense Septembri 67.1% comparatus ad Septembrem MMXIX, leviter emendavit super 2019% decrementum Augusti, versus eiusdem mensis in 68.9. Capacitas declinavit 2019%, et factor oneris defluxit 52.6 cento puncta ad 23.1% 
  • North American carriers experti sunt 61.0% negotiationis stilla in Septembri versus MMXIX periodo, aliquantum melior in 2019% declinatio in Augusto comparatur ad Augustum MMXIX. Facultas omissa 59.3%, et onus factor cecidit 2019 cento puncta ad 47.6%.
  • Latin American Airlines Vidit 61.3% stillam in Septembri negotiatio, eodem mense in 2019 comparata, conversionem super 62.6% declinationem Augusto comparatam Augusto 2019. Septembris capacitas 55.6% cecidit et factor oneris decidit 10.7 cento puncta ad 72.0%, quod erat. supremi oneris factor inter regiones pro 12th mense consecutivo. 
  • African airlines ' Negotiatio incidit 62.2% mense Septembri abhinc duos annos, fere 4 cento puncta deteriora quam 58.5% declinatio Augusto comparato Augusto 2019. Septembris capacitas descendit 49.3% et onere factor declinavit 18.4 cento puncta ad 53.7%.

VIATOR domesticis NUNDINALIS

Septembris 2021 (% chg nobis eodem mense in MMXIX)participes mundoRPKPETOPLF (-pt%)PLF (planum)
domesticis54.2%24.3-%14.7-%9.3-%73.0%
Australia0.7%80.3-%71.2-%26.2-%56.2%
Brazil1.6%17.3-%16.8-%0.5-%81.2%
Sinis R19.9%26.2-%10.5-%14.6-%68.9%
India2.1%41.3-%30.5-%13.4-%72.4%
Japan1.4%65.5-%34.5-%36.7-%40.9%
Russian Fed.3.4%29.3%33.3%2.6-%83.1%
US16.6%12.8-%5.5-%6.5-%76.1%
  • Brazil scriptor forum domesticum suam gradatim recuperationem inter positivum vaccinationis progressum sustinuit. Negotiatio descensus 17.3% ad Septembrem 2019 - emendavit ex 20.7% mense Augusto. 
  • Japan scriptor Septembris commercium domesticum descensum 65.5%, degravescente ab 59.2% declinatione Augusti versus August 2019, propter ictum restrictionum.

Solum Versus

"Quisque re-apertura denuntiatio cum similibus sed diversis regulis venire videtur. Non possumus recuperare in difficultate haerere. The ICAO Altus gradus Conferentiae de COVID-19 constat harmonizationem prius esse debere. G20 declaravit officium agendi sustentandi insutilem peregrinationem, sustinebilitatem et digitalizationem recuperandi. Nunc imperia actiones post haec verba ponere debent ad mensuras simplices et efficaces cognoscendas. Homines, jobs, negotia et oeconomia in progressu reali computantur, "dixit" Walsh.

Visio IATA pro tuto reintegrando nexus globalis innititur quinque principiis praecipuis:

  • Vaccina omnibus quam celerrime praesto sit.
  • Viatores vaccinati nulla claustra proficiscendi subire debent.
  • Probatio sine accessu ad vaccinum ut iter faciant sine quarentenam.
  • Antigenis probationes clavis sunt ad regimen efficax et opportunum probatio regiminum.
  • Imperia in probatione reddere debent, quare impedimentum oeconomicum non fiet.
Procer Friendly, & PDF Email

About the author

Thomas Johnson

Harry Johnson was the assignment editor for eTurboNews annis fere XX. Habitat in Honolulu, Hawaii, et oritur ex Europa. Scribendo gaudet et obtegit evangelium.

Leave a comment